Przystanek: Psychoterapia

Jeśli podczas Twojej życiowej podróży zechcesz skorzystać z pomocy psychoterapeuty, to zatrzymaj się na jednym z opisanych przystanków.
Spotkasz tam odpowiednich ludzi.

Zaczynamy!

kliknij, aby posłuchaćulgaw cierpieniukliknij, aby posłuchaćtrwała wewnętrznazmianakliknij, aby posłuchaćrozwójw zgodzie ze sobą

Jak możemy Ci pomóc ?

ULGA W CIERPIENIU

 • depresja

  Od ponad 2 tygodni czujesz utrzymujący się spadek energii. Wolniej się ruszasz, brakuje Ci chęci do działania i straciłeś zainteresowanie aktywnościami, które dotychczas Cię cieszyły. Jesteś zgaszony, a życie wydaje Ci się beznadziejne i bezcelowe. Doświadczasz zaburzeń snu. Jesz zbyt dużo lub zupełnie straciłeś apetyt. 

  Odezwij się do nas, im szybciej zadziałamy, tym szybciej powrócisz do zdrowego trybu.

  ×
 • przemoc

  Jesteś agresywny i trudno Ci radzić sobie z impulsami? Jesteś sprawcą przemocy? A może doświadczasz przemocy fizycznej lub psychicznej i nie wiesz jak sobie z tym poradzić?

  Odezwij się do nas, pomożemy Ci w obu tych przypadkach.

  ×
 • zaburzenia lękowe

  Czujesz przewlekły lęk, jesteś rozdygotany w środku i nie wiesz dlaczego? Doświadczasz problemów ze snem? Odczuwasz stały niepokój, który przekłada się na niekorzystne fizyczne objawy? A może boisz się wyjść z domu do innych ludzi?

  Napisz do nas lub umów się na spotkanie.

  ×
 • zaburzenia odżywiania

  Objadasz się bez kontroli lub surowo głodzisz? A może jedno po drugim? Masz trudną relację z jedzeniem i doświadczasz poczucia winy albo wstydu z tego powodu? Bardzo obawiasz się przybrania na wadze?

  Napisz do nas, umów się na bezpłatną konsultację z naszym specjalistą, daj sobie pomóc.

  ×
 • uzależnienia

  Jesteś uzależniony od substancji chemicznej lub od konkretnych zachowań? Ciężko Ci przestać i wyjść z uzależnienia? Obezwładnia Cię ono i nawet gdy wydaje Ci się, że już je „pokonałeś”, to w słabszej chwili powracasz do sposobów funkcjonowania, które szkodzą Tobie i/lub Twoim bliskim? 

  Umów się na bezpłatną konsultację z naszym specjalistą. Pomożemy Ci rozwiązać problem.

  ×
 • natręctwa

  Ciągle coś Cię męczy i nie daje spokoju? Wymaga od Ciebie powtarzalnych czynności bądź wielokrotnego myślenia o czymś? Powtarzające się zachowania zabierają Ci dużo czasu i utrudniają codzienne funkcjonowanie? Unikasz określonych przedmiotów, sytuacji lub miejsc?

  Odezwij się do nas, pomożemy.

  ×
 • kryzys emocjonalny

  Znalazłeś się w trudnej sytuacji i doświadczasz silnych emocji: lęku, gniewu, smutku, przygnębienia, niepokoju? Obserwujesz związane z tym objawy fizyczne, jak bóle głowy lub brzucha?
  Stanąłeś w miejscu i nie możesz ruszyć dalej? Masz kłopoty z wykonywaniem codziennych obowiązków?

  Odezwij się do nas, psychoterapeuta pomoże Ci odnaleźć się w tej trudnej sytuacji życiowej.

  ×
 • ataki paniki

  Doświadczasz nagłych napadów lęku lub niepokoju, którym towarzyszą nieprzyjemne objawy fizyczne? Obezwładniają Cię kołatanie serca, duszności, zawroty głowy, ból w klatce piersiowej lub skurcze mięśni? Nie wiesz z czego to wynika, ani jak sobie z tym poradzić?

  Psychoterapeuta pomoże Ci znaleźć źródło tych objawów i nauczy Cię sposobów radzenia sobie z nimi.

  ×
 • gonitwa myśli

  Trudno Ci być w tu i teraz? Ciągle coś pcha Cię do przodu, nakłania byś o czymś myślał, planował? Twój umysł nieustannie produkuje serie myśli, które są uciążliwe, natrętne lub niechciane?

  Skontaktuj się z nami, wspólnie przyjrzymy się tym tendencjom i pomożemy Ci je zmienić.

  ×
 • zaburzenia adaptacyjne

  Nagła zmiana sytuacji jest dla Ciebie przytłaczająca? Nie wiesz, co masz teraz zrobić i niekomfortowo się czujesz? Doświadczasz trudności z koncentracją lub spadku energii? Dręczy Cię nadmierny niepokój i masz ochotę schować się przed światem?

  Odezwij się do nas. Razem ze specjalistą przyjrzysz się tej sytuacji w bezpiecznych warunkach, co da Ci poczucie sprawczości i bezpieczeństwa, a w efekcie pomoże zażegnać kryzys.

  ×
 • wypalenie zawodowe

  Nie masz już energii na pracę?
  Czujesz się wykończony i zmęczony?
  Odczuwasz dystans wobec innych ludzi i zaczynasz traktować ich jak obiekty?
  Jesteś rozczarowany i masz poczucie, że nie spełniasz swoich celów zawodowych?

  Takie objawy mogą oznaczać wypalenie zawodowe. Jeśli zauważasz je u siebie, odezwij się i skorzystaj z pomocy. 

  ×

Zapisz się na bezpłatną konsultację

Jak rozpocząć psychoterapię online?

 1. Zapisz się na bezpłatną konsultację z Asystentem Doboru Terapeuty. W jej trakcie wstępnie zarysuj swój problem oraz oczekiwania. Asystent pomoże Ci zdecydować, czy psychoterapia jest dla Ciebie właściwym rozwiązaniem. Jeżeli tak, to zarezerwuje dla Ciebie spotkanie online z psychoterapeutą.
 2. Potwierdź termin spotkania. Na Twój adres e-mail otrzymasz termin spotkania online oraz link do jego opłacenia. Otrzymasz także rekomendacje, w jaki sposób się przygotować. Sesja psychoterapii trwa 50 minut, a jej koszt to zazwyczaj 180 zł.
 3. Rozpocznij psychoterapię. Po opłaceniu zarezerwowanego terminu spotkaj się z psychoterapeutą za pomocą platformy Zoom lub Google Meet. Wspólnie uzgodnicie porę kolejnych sesji.

Historie terapeutyczne

Jak psychoterapia odmienia życie?

 • "Na terapię zapisałam się ze względu na konkretne trudności – sporo złości, stany głębokiego przygnębienia. Ku mojemu zaskoczeniu w pracy terapeutycznej zaopiekowane zostały rozległe obszary mojego życia. Nigdy nie pomyślałabym, jak bardzo można zmienić jakościowo własne życie. Aktualnie towarzyszy mi większe poczucie spokoju i wpływu. Przy jednoczesnej akceptacji faktu, że są rzeczy poza moją kontrolą. Czuję, że mam dostęp do swojej siły, pewności, a zarazem, że towarzyszy temu wrażliwość i delikatność. Ten balans jest dla mnie bardzo ważny. Cieszę się, że relacja z psychoterapeutką stała się dla mnie pierwowzorem relacji, w której mogę czuć się... ~Aneta – więcej
 • “Co mi dała psychoterapia? Wolność, wiarę w swoją intuicję i zgodę na bycie po prostu sobą. Uwolniła mnie od refluksu, napięć w ciele i wyrzutów sumienia za każde wypowiedziane słowo. Czy był to łatwy i szybki proces? Zdecydowanie nie, ale warty to przejścia. Pamiętam, emocje, odczucia jakie mi towarzyszyły, nie zawsze było to miłe i przyjemne, ale każda sesja przybliżała mnie do siebie samej. Oczywiście, że polecam psychoterapie wszystkim, bardzo żałuję, że nie jest ona tak łatwo dostępna dla każdego.” Wiola ~Wiola – więcej
 • Z początku nie miałam przekonania co do tego, że proces psychoterapii zmieni coś w moim życiu. Było mi trudno zaufać efektom. Spotkania umożliwiły mi jednak prawdziwe i pełne spotkanie z samą sobą. W bezpiecznych warunkach jakie stworzyła moja terapeutka mogłam otworzyć się na ogląd historii swojego życia z różnych stron, pod różnymi kątami. Przeżyć emocje, które dotąd tłumiłam. Zapłakać nad bezradnością wobec niektórych wydarzeń. To powodowało we mnie stopniowe odczuwanie coraz większej ulgi. Było mi lepiej samej ze sobą po prostu BYĆ. Stałam się bardziej samoświadoma siebie, co pomaga mi do dnia dzisiejszego lepiej radzić sobie w kryzysowych sytuacjach oraz nawiązywać lepszej jakości, bezpieczne relacje. Osobiście uważam, że to były jedne z najlepiej zainwestowanych dotąd pieniędzy i że zmiana jaką przyniósł proces psychoterapii jest dla mnie bezcenna. Bardzo ważne też, aby wybrać osobę, z którą jak to mówię “kliknie”. Jeśli nie uda się to za pierwszym razem, warto spróbować pójść do kogoś innego. Najważniejsze to, by słuchać siebie i podążać tam gdzie kieruje “wewnętrzny głos”. Z całego serca polecam Każdej Osobie spróbowanie podjęcia psychoterapii własnej. To może być jedna z najlepszych decyzji Twojego życia, mająca pozytywny wpływ na jego całą dalszą część. :-)

  Monika

  ~Wewnętrzny głos – więcej
 • “Podjęcie decyzji o psychoterapii własnej było trudne, gdyż nie wiedziałem czego mogę się spodziewać. Wiedziałem jednak, że potrzebuję pomocy. Po tygodniach namysłu i zbierania się na odwagę zadzwoniłem i umówiłem się na sesję konsultacyjną. Teraz wiem, że była to najlepsza decyzja w moim życiu. Od ponad roku jestem w procesie terapeutycznym, który od samego początku przebiega dość dynamicznie. Psychoterapia to dla mnie droga w głąb siebie, w trakcie której zaczynam rozumieć dlaczego jestem tym kim jestem, oraz definiować czynniki, które mnie kształtują. Proces pomaga mi również zaakceptować rzeczy, których nie mogę zmienić, a także pozwala przyjrzeć się temu na co mam wpływ. Psychoterapia jest procesem trudnej i żmudnej pracy, w trakcie której doświadczam bólu psychicznego oraz fizycznego w postaci somatyzacji, jednak radość ze stawania się sobą jest nieporównywalnie większa i warta tego, aby podjąć trud pracy nad sobą."

  Szymon

  ~Stawanie się sobą – więcej
 • "Kryzys zawodowy, który swoje źródło miał w wątkach osobistych spowodował, że podjęłam decyzję o psychoterapii. Narodziny mojej córki uruchomiły różne kawałki z mojego dzieciństwa i powstała we mnie potrzeba przepracowania tego. Zawodowo byłam na zakręcie i czułam, że utknęłam. Miałam poczucie, że nie ruszę dalej, jeśli nie poprzyglądam się temu co mi się dzieje z perspektywy obserwatora. Początki psychoterapii to był duży ból, kryzys i płacz. To był proces poznawania siebie. Rozpoczynając terapię nie od razu dostrzegłam efekty. Początkowo z każdym krokiem do przodu, było gorzej. Do czasu psychoterapii miałam wszystko pozamrażane i nie łączyłam różnych faktów, przez co nie byłam w stanie dostrzec sytuacji taką, jaka była. Co ciekawe w trakcie psychoterapii zaczęłam być bardzo ciekawa historii swojej rodziny. Szukałam faktów na temat mojego pochodzenia w różnych miejscach. Przeszłam przez różne etapy. 

  [czytaj dalej]

  ~Spokojniej – więcej
 • “Moje doświadczenia związane z psychoterapią rozpoczęły się, kiedy miałam 22 lata. Była to 3- miesięczna grupa dla osób z dość różnymi problemami depresyjnymi, nerwicowymi, z zaburzeniami odżywiania, w relacjach. Terapeuta prowadzący wydawał mi się bardzo mądry, zabawny, opowiadał ciekawe przypowiastki terapeutyczne, grupa pacjentów stała się na pewien czas moimi bliskimi znajomymi (jedna znajomość przetrwała do dziś). Na same odkrycia i zmiany terapeutyczne nie byłam wtedy szczególnie gotowa, to znaczy oprócz odnotowania napięcia mięśni czoła w czasie bycia w grupie (które dzisiaj odbieram jako przejaw lęku społecznego, przed oceną, wtedy jednak nie wiedziałam jak to rozumieć i nikt mi tego nie zinterpretował), pozornie nie wyniosłam nic. Przyszłam tam z przekonaniem, że chcę pokonać zaburzenia odżywiania (objadanie się, uzależnienie od jedzenia), nie byłam.... 

  [czytaj dalej]

  ~Miejsce w rodzinie – więcej
 • "Mam 36 lat i aktualnie po raz drugi jestem w psychoterapii. Pierwszy raz miał miejsce ponad 6 lat temu. Wtedy mierzyłam ze skomplikowanymi zależnościami rodzinnymi i poczuciem zawodowej beznadziei. Czułam się bezsilna, smutna, bezwartościowa. Nie wiedziałam ani jak znaleźć odpowiedniego terapeutę ani czego się spodziewać po samej terapii. Chyba bardzo się też bałam. Po około półtora roku, kiedy kończyłam tamten etap, wiedziałam, że decyzja o poszukaniu wsparcia i sam proces były jednym z ważniejszych i najbardziej przełomowych doświadczeń w moim życiu. Uczestniczenie w nim było wymagające, miało zmienną dynamikę, ale to dzięki niemu po raz pierwszy całkowicie świadomie mogłam powiedzieć, że siebie lubię i jestem dla siebie ważna. Teraz, kiedy w terapii jestem znowu - moja świadomość i motywacja są zupełnie inne. Chcę się porozkładać na kawałki i każdemu z nich dokładnie przyjrzeć, żeby rozumieć swoje zachowania, decyzje i zależności. Chcę się spotkać ze sobą w obszarach w życiu prywatnym i zawodowym, które odizolowałam od własnych uczuć i pragnień. Towarzyszy mi Ola, ta sama terapeutka co za pierwszym razem, a ja jestem wdzięczna, że mam możliwość przyglądania się sobie z lotu ptaka w asekurowanych warunkach. Z takiej perspektywy łatwiej dostrzegam kolory inne niż biały i czarny, odkrywam się przed sobą, dyskutuję, sprawdzam co jest dla mnie dobre, daję sobie prawo do popełniania błędów. Drugim razem wcale nie jest łatwiej, ale czuję się bezpiecznie. Psychoterapia jest dla mnie byciem przyjaciółką dla samej siebie."

  Ilona

  ~Polubić siebie – więcej
 • “Terapia pozwoliła mi przyjrzeć się swoim potrzebom. Niektóre były dla mnie oczywiste, inne zaskakujące. Dzięki terapii znalazłem w sobie siłę, żeby realizować swoje potrzeby, stawiać granice, a w konsekwencji poprawiać relacje, w których jestem. Terapia pomogła mi też, kiedy byłem w kryzysie – przygniótł mnie natłok problemów i zaczęło brakować sił na radzenie sobie z nimi. Praca, którą wykonałem na terapii spowodowała, że stałem się szczęśliwszy."

  Mateusz

  ~Szczęśliwszy – więcej
 • “Co mi dała psychoterapia? Dzięki psychoterapii mogłam usłyszeć, to co dotychczas we mnie niewypowiedziane, nadać kształt i ubrać w słowa doświadczenia, których wcześniej nie umiałam nazwać. Choć często wracam w terapii do przeżyć, o których już wielokrotnie rozmawiałam z psychoterapeutą, za każdym razem mogę zobaczyć je w innym świetle, z innej perspektywy. Podczas każdej sesji przesuwam się o krok, nawet jakby to miał być minimalny krok, w kierunku większego zrozumienia tego, co się we mnie dzieje i akceptacji kim jestem, co mnie tworzy. Psychoterapia pozwala mi się zatrzymać w biegu, „stanąć bliżej siebie”, poczuć to, co się we mnie dzieje „tu i teraz”, zobaczyć pełniejszy obraz. Czasem jesteśmy w sytuacji, w której brakuje nam zasobów, aby radzić sobie z trudnościami i wyzwaniami. Potrzebny jest ktoś, kto wysłucha i pomoże zobaczyć możliwości, których nie widać w kryzysie. Psychoterapia towarzyszy mi w procesie doświadczania wyjątkowego kontaktu z samą sobą. Taki wyjątkowy kontakt pozwala mi zobaczyć siebie w całości, pełnym świetle, rozpoznać swoje sposoby myślenia i działania i otworzyć się na nowe. Im bardziej mogę poznawać samą siebie, tym bardziej mój obraz samej siebie staje się pełniejszy, coraz bardziej spójny – to daje poczucie harmonii i spokoju, że tak jak jest – jest w porządku."

  Alicja

   

  ~Usłyszeć niewypowiedziane – więcej
 • Co daje mi psychoterapia? Drugie życie! :) A tak na serio na pewno nareszcie wiem, że emocje mogą być przyjazne i nie trzeba ich się bać. Dzięki nim wiem coraz lepiej, w którą stronę zmierzać, by być sobą. Choć nierzadko bywa to bolesne, to często tez daje mi dużo satysfakcji, wzmacnia mnie w dalszym kroczeniu przez życie. Mam większy wpływ na swoje zachowanie i dystans do swoich myśli. Czuję, że bardziej świadomie podejmuję decyzje, bez presji i powinności. Akceptuję jednak, że moja sprawczość jest ograniczona i nie na wszystko mam wpływ. Świat wydaje się mimo wszystko mniej skomplikowany. Polecam. :)

  Łukasz

   

  ~Drugie życie – więcej

Czytaj historie terapeutyczne

Poznajmy się!

Umów się na bezpłatną pierwszą konsultację

Aby włączyć odtwarzacz należy wyrazić zgody RODO.

Zresetuj zgodny RODO

Asystent Doboru Terapeuty odbędzie z Tobą wstępną konsultację (około 20 minut), w trakcie której pozna Twoje potrzeby, a następnie umówi Cię do właściwego psychoterapeuty.

Bezpłatna konsultacja na dobry początek

Koszt: 0 zł

Przed rozmową warto zapoznać się z odpowiedziami na najczęstsze pytania:

Jak przygotować się do spotkania?

 1. Upewnij się, że masz stabilny dostęp do Internetu.
 2. Zapewnij sobie cichą i bezpieczną przestrzeń.
 3. Możesz przygotować słuchawki z mikrofonem dla lepszego komfortu rozmowy. Dzięki nim wzmocnisz nie tylko swoją słyszalność i jakość odbioru, ale zadbasz też o swoją prywatność.
 4. Przygotuj sobie szklankę wody, coś do notowania i chusteczki higieniczne. 

Jak wybrać terapeutę?

Najistotniejszy wpływ na skuteczność psychoterapii ma relacja terapeutyczna - dlatego warto dobrać dla siebie takiego terapeutę, z którym czujesz się dobrze i masz poczucie, że ta osoba jest w stanie Ci pomóc. Nie wahaj się wypróbować kilku różnych terapeutów. Śmiało pytaj o ich kompetencje i przekonania. W ostatecznym wyborze kieruj się bardziej intuicją, niż logiką. 

Jeżeli potrzebujesz asysty w tym procesie - umów się z naszym Asystentem Doboru Terapeuty na 20 minutową bezpłatną konsultację. Pomoże on Ci wybrać specjalistę, który najlepiej wesprze Cię w sprawie, z jaką się zgłaszasz.

Na czym polega podejście integracyjne w psychoterapii?

Podejście integracyjne w psychoterapii polega na tym, że psychoterapeuta w twórczy sposób łączy metody pracy terapeutycznej wywodzące się z różnych nurtów, dobierając techniki pracy z klientem jak najlepiej dopasowane do jego potrzeb.

Czy psychoterapeuci w INTERAPIA mają uprawnienia?

W INTERAPIA zatrudniamy wyłącznie terapeutów, którzy ukończyli przynajmniej drugi rok 4-letniej szkoły psychoterapii. Ich profesjonalizm i dobre kwalifikacje gwarantują umiejętne wykorzystanie wiedzy i narzędzi psychoterapeutycznych.

Ile potrwa moja terapia?

Czas trwania terapii zależy od Twojego zapotrzebowania na spotkania terapeutyczne oraz oceny psychoterapeuty co do postępów procesu terapeutycznego. Psychoterapia w podejściu integracyjnym nie jest schematyczną pracą i nie ma stałych ram. Można bezpiecznie założyć, ze psychoterapia trwa od kilku miesięcy do dwóch lat. Podczas pierwszych kilku sesji wspólnie z terapeutą ustalacie nad czym będziecie pracować i jaki czas należy zarezerwować, aby doświadczyć oczekiwanej zmiany. 

Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z terapii, jeżeli czujesz, że tego właśnie najbardziej na ten moment potrzebujesz. Terapia w podejściu humanistycznym / integracyjnym wymaga czasu, gdyż wiąże się z poznawaniem historii życia człowieka oraz tego, jak doświadcza on świata przeżyć wewnętrznych. 

Jak często będę spotykać się z terapeutą?

Najbardziej optymalna częstotliwość spotkań na sesjach z psychoterapeutą to jeden raz na tydzień, najlepiej w ustalonym dniu i o stałej godzinie. Taki rytm spotkań zapewnia poczucie "bycia w procesie" oraz zapewnia regularne wsparcie od psychoterapeuty w trudniejszych przeżyciach uruchamianych w trakcie procesu terapeutycznego.

Czy można zrezygnować w każdej chwili?

Tak oczywiście, możesz zrezygnować z psychoterapii w każdej chwili. Chęć przerwania terapii zawsze wcześniej warto skonsultować ze swoim psychoterapeutą i wspólnie zastanowić się nad przyczynami takiej decyzji. Nawet w przypadku nagłego przerywania terapii, warto dać sobie chociaż jedną lub dwie dodatkowe sesje na zamknięcie i podsumowanie.

Pamiętaj, że jeśli rezygnujesz z sesji później niż 24h przed jej rozpoczęciem, nie będziemy mogli zwrócić Ci pieniędzy.

Czy psychoterapia online jest skuteczna?

Tak, psychoterapia online jest równie skuteczna co psychoterapia stacjonarna.
Badania naukowe i ich metaanalizy wskazują na brak różnic pomiędzy efektywnością terapii przeprowadzanej stacjonarnie, a prowadzonej online.

Najistotniejszy wpływ na skuteczność psychoterapii ma relacja terapeutyczna - dlatego warto dobrać dla siebie takiego terapeutę, z którym czujesz się dobrze i masz poczucie, że ta osoba jest w stanie Ci pomóc.